AKTUALNOŚCI

XVI edycja Biegu o Memoriał Stanisława Kaczmarka
19.01.2015

W dniu 17 stycznia br. odbył się XVI Bieg o Memoriał Stanisława Kaczmarka, byłego prezesa SM Podzamcze. Bieg, którego trasa wyznaczona była w rejonie podzamczańskich ogródków działkowych, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu. Tym razem impreza przebiegała pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA i Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL .

Bieg rozegrany został na dwóch dystansach: ok. 2.200 m – dziewczęta i chłopcy do lat 18, Kobiety: K-20, K-30, K-40, K-50, M-70, M-80, Kat VIP i niepełnosprawni oraz ok. 6.600 m – Mężczyźni: M-20, M-30, M-40, M-50 i M-60. W rywalizacji wystartowało 100 zawodników, a starterem honorowym biegu był Janusz Karczmarek - syn Stanisława.

Podczas ceremonii wręczania nagród, dyplomów i okolicznościowych medali uczestniczyli m.in: Janusz Kaczmarek, Krzysztof Rusecki – Kierownik sklepu Media Expert, Jacek Wodzisławski – Prezes Fundacji RECAL, Tadeusz Choczaj – Prezes Zarządu SM Podzamcze, Janusz Paprocki – Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Podzamcze oraz Marek Henczka - Prezes WKB Podzamcze.

Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostały trzy tablety firmy KIANO, które pozyskane zostały dzięki zaangażowaniu pana Krzysztofa Ruseckiego kierownika sklepu MEDIAEXPERT w Wałbrzychu przy u. Wieniawskiego.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali napoje izotoniczne oraz poczęstowani zostali żurkiem, który przygotował Kazimierz Chrapek.

Tradycyjnie impreza wpisana jest w kalendarz imprez Grand Prix Idol 2014.