AKTUALNOŚCI

OSK SM Podzamcze współorganizatorem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego
11.08.2008

Zgromadzeni w piątkowy wieczór przy Alei Podwale fani kolarstwa kibicowali zawodnikom II etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego pod nazwą: XVI NOCNE KRYTERIUM ULICZNE O ZŁOTĄ SPINKĘ PREZYDENTA MIASTA WAŁBRZYCHA. Jednym ze współorganizatorów wyścigu był Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze". Impreza poprzedzona była występem zespołu muzycznego na rozstawionej scenie.

O godz. 19.00 nastąpił start juniorów młodszych w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Główny wyścig elit o złotą spinkę rozpoczął się o godz. 20.00. Startowały w nim trzy zawodowe grupy kolarskie, wśród których znalazły się nasze olimpijki: Aleksandra Dawidowicz i Maja Włoszczowska. W wyścigu wystąpiły również zawodniczki trzech grup niemieckich. Wyścig na Podzamczu wygrała Monika Grzebinoga z grupy Pol-Aqua.

Ostatecznie Złotą Spinkę Wałbrzycha wygrała Sylwia Kapusta, która zdobyła najwięcej punktów na mecie w poszczególnych okrążeniach. We wszystkich trzech wyścigach na Podzamczu rywalizowało 83 juniorów i kobiet.
Imprezę zakończyło rozstrzygnięcie fantowej loterii, w której głównymi nagrodami był rower górski oraz wycieczka do Francji.