AKTUALNOŚCI

Ośrodek Społeczno-Kulturalny bliski biegaczom
06.10.2008

Już po raz 28 zawodnicy stanęli na starcie biegu przełajowego "Podzamcze". W sobotę 4 października punktualnie o godzinie 11.00 60-ciu zawodników wystartowało do biegu, którego organizatorem był nasz Ośrodek oraz Wałbrzyski Klub Biegacza działający przy Miejskim Zarządzie TKKF. Rywalizowano na dwóch dystansach.

Krótszą 5 kilometrową trasę najszybciej pokonał Edward Kościak, który na mecie wyścigu pojawił się po niespełna 21 minutach. Zaraz za nim uplasowała się kobieta Aleksandra Lemańska. Na najniższym stopniu podium stanął Ryszard Klimas. Warto dodać, że na trasie 5000 metrów rywalizowali zawodnicy, którzy na co dzień startują w trzech kategoriach tj. sportowcy w wieku powyżej 70 lat, kobiety a także osoby VIP. Bieg na dystansie 10 kilometrów okazał się bardzo zacięty. Po pasjonującym finiszu wygrał Edward Baczewski, który o 10 sekund wyprzedził dużo młodszego od siebie drugiego na mecie Pawła Pawlika. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Swoboda. Do końca tegorocznej edycji Grand Prix Idol pozostały jeszcze dwa wyścigi. Ostatni bieg z okazji Święta Dnia Niepodległości zostanie zorganizowany również przy współudziale Ośrodka Społeczno-Kulturalnego. Już dziś warto zaprosić wszystkich kibiców na Cross Niepodległości, który tradycyjnie odbędzie na osiedlu Podzamcze.