AKTUALNOŚCI

  
 

Multimedialne podróże
19.04.2013 

Szesnaście godzin lotu dzieli dwa miejsca, którym poświęcone były prezentacje multimedialne zorganizowane w dniu 19 kwietnia w OSK SM Podzamcze. Pierwsza przeniosła uczestników spotkania do stolicy naszych południowych sąsiadów, a druga do odległego i jakże odmiennego Nepalu. Chyba jedynym, co łączy obydwa te miejsca to brak dostępu do morza.

Prezentację „Praga w ogóle i szczególe” prowadził miłośnik turystycznych wrażeń Grzegorz Rozpendowski. Wzbogaceniem emitowanych obrazów przedstawiających najbardziej urokliwe i znaczące osobliwości Pragi był rozbudowany komentarz zawierający m.in. najistotniejsze informacje z zakresu historii, architektury i kultury.
W drugiej części spotkania Ryszard Malesza zaprezentował autorską diaporamę „Mój Nepal”. Federalna Demokratyczna Republika Nepalu, bo tak brzmi prawidłowa nazwa tego kraju, jest nieustanne odwiedzana przez rzesze alpinistów pragnących zmierzyć się z najwyższymi szczytami świata. Właśnie dlatego w pokazie dominowały obrazy przedstawiające góry, których średnia wysokość wynosi 6.000 m n p m. Po zakończeniu pokazu jej autor odpowiadał na szereg pytań zadawanych przez przybyłych widzów.

 

   

   

   

   

   
 
   

   


 


 

do góry  |