AKTUALNOŚCI

XVII Bieg o Memoriał Kaczmarka w zimowej aurze
19.01.2016

W dniu 16 stycznia br. odbył się XVII Bieg o Memoriał Stanisława Kaczmarka, byłego prezesa SM Podzamcze. Bieg, którego trasa wyznaczona była w rejonie podzamczańskich ogródków działkowych, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu. Impreza przebiegała pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA i Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL . Ze względu na zimowe warunki, dystans dla mężczyzn został zmniejszony z 6.600 do 4.400 m.

Bieg rozegrany został na dwóch dystansach: ok. 2.200 m – dziewczęta i chłopcy do lat 18, Kobiety: K-20, K-30, K-40, K-50, M-70, M-80, Kat VIP i niepełnosprawni oraz ok. 4.400 m – Mężczyźni: M-20, M-30, M-40, M-50 i M-60. Mimo niesprzyjających warunków spowodowanych dużą ilością śniegu w rywalizacji wystartowało 70 zawodników. Tradycyjnie starterem honorowym biegu był Janusz Karczmarek - syn Stanisława.

Podczas ceremonii wręczania nagród, dyplomów i okolicznościowych medali uczestniczyli m.in: Janusz Kaczmarek, Krzysztof Rusecki – Kierownik sklepu Media Expert, , Tadeusz Choczaj – Prezes Zarządu SM Podzamcze, Andrzej Szulc – członek rady nadzorczej SM Podzamcze oraz Marek Henczka - Prezes WKB Podzamcze.

Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostały trzy tablety firmy KIANO, które pozyskane zostały dzięki zaangażowaniu pana Krzysztofa Ruseckiego kierownika sklepu MEDIAEXPERT w Wałbrzychu przy u. Wieniawskiego.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali napoje izotoniczne oraz poczęstowani zostali grochówką, którą przygotował Kazimierz Chrapek.