AKTUALNOŚCI

DNI PODZAMCZA – XXIX Bieg Książański
12.06.2017

W dniu 10 czerwca br. odbył się XXIX Bieg Książański w ramach Dni Podzamcza z Orange. Bieg, którego trasa wyznaczona była w rejonie podzamczańskich ogródków działkowych i otuliny Książańskiego Parku Krajobrazowego, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu. Impreza przebiegała pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA i Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL .

Bieg rozegrany został na dwóch dystansach: k. 4 km: K-20, K-30, K-40, K-50, K-60, M-70, M- 80, dziewczęta do 18 lat, chłopcy do 18 lat, kat VIP i kat. niepełnosprawni oraz ok. 8 km: M-20, M-30, M-40, M-50 i M-60. W rywalizacji wystartowało 49 zawodników. Starterem honorowym biegu był Piotr Sosiński Prezes Zarządu Interferie S. A.

Zwycięzcy otrzymali puchary i okolicznościowe statuetki a wszyscy zawodnicy dyplomy.
Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostały vouchery przekazane przez Interferie S. A. i Grand Escape. Pierwszy dotyczył weekendowego pobyt dla dwóch osób w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a trzy wejścia do pokoju tajemnic (Escape Room).