AKTUALNOŚCI

  
 

Zakończenie wakacyjnych zajęć w OSK 
01.09.2017 

Na finał wakacyjnych zajęć w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu zorganizowany został bal przebierańców urozmaicony zabawami prowadzonymi przez animatora. Podczas imprezy wybrano najoryginalniejsze przebrania i wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych. Nagrodzono również laureatów zorganizowanego kilka dni wcześniej konkursu „Mam talent”, w którym wykonawcy prezentowali umiejętności artystyczne.

W ostatnich dwóch tygodniach zorganizowano m.in. pieszą i autokarową wycieczkę, rozgrywki finałowe wielu rywalizacji sportowych oraz zajęcia plastyczne. Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali hodowane zwierzęta i pomieszczenia w których przebywają, wybrane maszyny rolnicze oraz zapoznali się z rodzajami uprawianych zbóż. Dzieciom zademonstrowano jak niegdyś odbywało się pranie nad rzeką przy wykorzystaniu kijanki – niewielkiej płaskiej deseczki wystruganej z jednego kawałka drewna, zakończonej rączką. Po prezentacji dzieci samodzielnie wykonywały pranie przy wykorzystaniu tary - pofałdowanej blachy w drewnianej oprawie.

Piesza wycieczka zorganizowana została do ruin zamku Cisy. Dzieci zaznajomiły się z historią zamku oraz roślinnością występującą w Książańskim Parku Krajobrazowym. W Muzeum Porcelany dzieci uczestniczyły w ceramicznych warsztatach malowania biskwitów i zapoznały się z ekspozycjami w wybranych salach muzealnych.

Obserwowały również ostatnie przygotowywania wystawy Marii Sadowskiej „Porcelanowe kreacje” do mającego się odbyć w tym dniu wernisażu.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
 

 


 

do góry  |