AKTUALNOŚCI

  
 

Finał akcji Sprzątanie Świata – Polska 2017 na Podzamczu
15.09.2017 

W dniu 15 września br. w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze zorganizowany został finał akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017", której pomysłodawcą jest Fundacja Nasza Ziemia. W godzinach przedpołudniowych uczennice i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich uczestniczyli w sprzątaniu terenów rekreacyjnych na Podzamczu. Do akcji włączyli się również uczniowie Gimnazjum nr 7 oraz mieszkańcy dzielnicy.

W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce"." Głównym przesłaniem akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

Ośrodek Społeczno Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu już w lipcu przystąpił do 24 edycji akcji ,,Sprzątanie świata – Polska 2017'' organizując dla dzieci stacjonarne i terenowe edukacyjne zajęcia przyrodnicze oraz ekologiczne.

W tym roku przystąpiliśmy również do Wakacyjnej Kampanii Edukacji Recyklingowej „Czyste Góry z Every Can Counts” zainicjowanej przez Fundację na Rzecz Odzysku Aluminiowych Opakowań RECAL. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wyrabiających nawyk segregacji odpadów w gospodarstwach domowych oraz wskazujących celowość i korzyści płynące z recyklingu. Nieustannie prowadzona jest zbiórka opakowań aluminiowych stanowiących przykład materiału permanentnego, którego recykling można prowadzić w nieskończoność, nie wodując utraty jakości materiału.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 

 


 

do góry  |