AKTUALNOŚCI

  
 

FERIE ZIMOWE 2018 
22.01.2018 

W pierwszym tygodniu ferii w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” zorganizowano dla dzieci wiele atrakcji zabawowych i sportowych, a także możliwość zdobycia różnorodnej wiedzy. Prelekcje edukacyjne dotyczyły zdrowego odżywiania się i ochrony zdrowia, a także zasad bezpieczeństwa w okresie zimowym i prawidłowego zachowania podczas zagrożeń. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Warsztaty przyrodnicze zrealizowane zostały przy współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych i dotyczyły dokarmiania ptaków w okresie zimowym. Po zajęciach edukacyjnych dzieci rozwiesiły przygotowane karmy dla ptaków.

Karmy rozwieszane były podczas edukacyjnej wycieczki do Książańskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia prowadzone były przez członków Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze. Wycieczka poprzedzona była warsztatami, podczas których dzieci sadziły drzewa liściaste z nasion do specjalnych doniczek. Po wykiełkowaniu drzewka nasadzone zostaną na terenie osiedla.

Nie zabrakło gier i zabaw świetlicowych oraz rywalizacji sportowych. Rozegrano turniej tenisa stołowego oraz mistrzostwa w bilardzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się edukacyjne gry planszowe oraz multimedialne z projekcją na dużych ekranach. Na zajęciach plastycznych wykonywano prace na miejski konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko”.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


 

do góry  |