AKTUALNOŚCI

  
 

Edukacja i zabawa w OSK 
23.07.2018 

W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w każdy dzień powszedni realizowane są zróżnicowane zajęcia edukacyjne i poznawcze, rozgrywki sportowe i warsztaty plastyczne. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” odbyły się dla dzieci zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej, którzy przedstawili uczestnikom spotkania niebezpieczne sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu podczas wakacji. 

Omówione zostały m.in. zagadnienia związane z zachowaniem na kąpieliskach, przypadkowych spotkań ze leśnymi zwierzętami oraz bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Natomiast w Castoramie dzieci uczestniczyły w edukacyjnych warsztatach „majsterkowo”. Uczestnicy zajęć składali drewniane skrzynki na narzędzia.

Rozegrano turniej warcabowy, tenisa stołowego, piłkarzyków i palanta. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prace na konkursy: „Bezpieczne i aktywne wakacje”, „Kolorowe Podzamcze”, „Kartka z wakacji” oraz „Wakacje z every can counts”. Dzieci wykonywały również swoje rysunki kredą na asfalcie. W tym dniu przypadł wcześniej zapowiedziany „dzień czerwony”. Dlatego kolorem dominującym w OSK była czerwień. Przed nami jeszcze „dzień niebieski” i „dzień żółty”.

Uczestnicy zajęć włączyli się w społeczną zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Wałbrzychu.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 

 


 

do góry  |