AKTUALNOŚCI

  
 

Debata o bezpieczeństwie 
14.01.2020

W dniu 13 stycznia 2020 roku w Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbyła się debata społeczna pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W czasie spotkania funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaprezentowali założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawili zasady postępowania - jak nie stać się ofiarą oszustów.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Przedstawione zostały zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy w rejonie osiedla. Kolejnym elementem debaty było omówienie przydatności aplikacji „Moja Komenda”. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe.

Omówione zostały również sposoby zapobiegania przestępstwom dokonywanym na osobach starszych metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” oraz pochodnymi.

Na koniec przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami i funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

 

   

   

   

 

 


 

do góry  |