AKTUALNOŚCI

Impreza biegowa w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu
28.09.2020

W dniu 27 września br. odbył się Jubileuszowy XL Bieg Przełajowy Podzamcze. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w „Podzamcze” w Wałbrzychu i Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Impreza, w której zawodnicy rywalizowali o puchar Fundacji RECAL, zgłoszona została do szóstej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu.

Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans 4.600 m. lub 9.600 m., w zależności od kategorii wiekowych. Trasa przebiegała na obszarze Książańskiego Parku Krajobrazowego.

W trakcie imprezy przeprowadzona została zbiórka opakowań aluminiowych pn. „Każda puszka cenna” oraz akcja promująca zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu.

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami i statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy startujący wielokrotnie otrzymali okolicznościowe jubileuszowe medale. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz materiały promocyjne Fundacji RECAL i Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udostępnione zostały napoje izotoniczne z limitowanej serii Every Can Counts oraz batony zbożowe z suszonymi owocami. Przygotowano również poczęstunek okolicznościowym tortem.