AKTUALNOŚCI

  
 

Kontynuacja zajęć edukacyjnych w OSK 
26.07.2021

Kolejne dni upłynęły pod znakiem profilaktyczno-dydaktycznych prelekcji obejmujących tematykę zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji, gier i zabaw sprawnościowych, turniejów sportowych oraz warsztatów krawieckich.

Podczas prelekcji prowadzonej przez przedstawicielkę Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówione zostały zasady bezpiecznego wędrowania, zachowania ostrożności oraz zdrowego odżywiania. Natomiast funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji przedstawił uczestnikom spotkania m.in. zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk i prawidłowego poruszania się po drogach i ciągach pieszo-rowerowych. Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia „Czysty Wałbrzych” dotyczyło ekologii i ochrony środowiska.

Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty krawieckie. Dzieci zapoznały się z podstawami kroju i szycia, a także samodzielnie mogły korzystały z maszyn do szycia. Podczas zajęć plastycznych wykazywały się swoimi umiejętnościami oraz zdolnościami plastycznymi wykonując prace na konkurs „Piramida zdrowia”.

Codziennie rozgrywane były konkurencje sportowo-sprawnościowe w ramach wakacyjnego turnieju olimpijskiego.

Podczas przemarszu szlakiem w Książańskim Parku Krajobrazowym pracownice Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych zaznajomiły uczestników wycieczki z gatunkami roślin i zwierząt żyjących w dolnośląskich lasach oraz z formami ochrony przyrody. Wyprawa wzbogacona była rozegraniem mini konkurencji sprawnościowych pomiędzy drużynami dziewcząt i chłopców.

Zajęcia zorganizowano przy wsparciu firm: MASTER, EKOBUD, MINOL, PORTAL, WINTECH, GRABMA, ARBUD i STO.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
 

 


 

do góry  |