AKTUALNOŚCI

Inauguracja sezonu sportowego OSK
24.01.2022

W dniu 23 stycznia br. odbył się XXIII Memoriał Stanisława Kaczmarka, byłego prezesa SM Podzamcze. Bieg, w którym zawodnicy rywalizowali o Puchar Fundacji RECAL, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu, Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL oraz Miejskie TKKF.

Bieg rozegrany został na trzech dystansach w następujących kategoriach wiekowych: 2.200 m: M-70, dziewczęta do 18 lat, chłopcy do 18 lat i kat. Niepełnosprawni; 4.400 m: K-20, K-30, K-40, K-50 oraz 6.600 m: M-20, M-30, M-40, M-50, M-60.

W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wałbrzychu.

Przed startem zawodnicy uczcili minutą ciszy: Stanisława Kaczmarka, Stanisława Grędzińskiego – najwybitniejszego wałbrzyskiego biegacza olimpijczyka oraz Jerzego „Maćka” Draba – współtwórcę imprez biegowych na Podzamczu.