AKTUALNOŚCI

  
 

Wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna
02.10.2023

W dniu 29.09.br. w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Jerzego Noszczyka pt. "Siedlisko”. Jerzy Noszczyk jest zasłużonym członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej przy wałbrzyskim PTTK. Od lat łączy wędrówki po Polsce z fotografią, zatrzymując w kadrze krajobrazy, ludzi i piękno polskiej przyrody. 

Tematem obecnie prezentowanej wystawy są chaty, chałupki, domy, miejsca zapomniane i opuszczone przez ludzi. W pojęciu autora ludzkie siedlisko, to domostwa - nieodłączny element krajobrazu, na który możemy się natknąć w trakcie poszukiwań kadrów do fotografii krajoznawczej.

Wystawie towarzyszył koncert muzyki klasycznej w wykonaniu dwóch utalentowanych artystek, absolwentek Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, z pochodzenia wałbrzyszanek. Pianistka Patrycja Wywrot zagrała utwory Fryderyka Chopina, a Małgorzata Kosińska zagrała Suitę wiolonczelową w opracowaniu na altówkę solo Jana Sebastiana Bacha.

Zaprezentowany został również film obrazujący uroki osiedla „Podzamcze”.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


 

do góry  |