AKTUALNOŚCI

  
 

Impreza OSK w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 
24.08.2020

 

Jubileuszowy XL Bieg Przełajowy Podzamcze odbędzie się w dniu 27 września br. Impreza zorganizowana zostanie przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w „Podzamcze” w Wałbrzychu i Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Impreza, w której zawodnicy rywalizować będą o puchar Fundacji RECAL, zgłoszona została do szóstej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu.

Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans 4.600 m. lub 9.600 m., w zależności od kategorii wiekowych. Trasa przebiegać będzie na obszarze Książańskiego Parku Krajobrazowego.

W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka opakowań aluminiowych pn. „Każda puszka cenna” oraz akcja promująca zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu.

Zwycięzcy zostaną uhonorowani pucharami i statuetkami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają okolicznościowe dyplomy oraz materiałami promocyjnymi Fundacji RECAL i Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2020 r. w nowej dla nas wszystkich okolicznościach, bo związanych z rygorami pandemii COVID-19. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Nie powinno to jednak wpłynąć na aktywny i szeroki udział w wydarzeniach sportowych związanych z ETS. Nowe sytuacje dają nowe możliwości. Jesteśmy przekonani, że Wasza wyobraźnia i niekonwencjonalne działania pozwolą na realizację celów ETS, czyli promowania aktywności fizycznej poprzez mnogość wydarzeń sportowych.

 


PLIK DO POBRANIA:


 


 

do góry  |